Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı

Yeni Yılda Yeni Veri Tabanlarımızla Daha Fazla Bilgiye Erişim

12.01.2018

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız, yeni yılda yaptığı aboneliklerle siz değerli kullanıcılarımızın daha fazla bilgiye erişmesini sağlamaktadır.. Aşağıda listelenen Jurix, CINAHL, Sage ve APA PsycARTİCLES veri tabanları kütüphanemiz tarafından sağlanırken; JSTOR ve ProQuest Dissertations & Theses veri tabanları ise EKUAL tarafından sağlanmaktadır.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle…

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

  1. Jurix

28 farklı akademik dergide yayınlanan 3547 uzman yazarın 6000'den fazla makalesini içermektedir. Bununla birlikte hukuk alanındaki birçok armağan ve konferans kitap da Jurix veri tabanında yer almaktadır.

Erişim linki: www.jurix.com.tr

  1. CINAHL Complete

Hemşirelik, ebelik, yardımcı sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri alanlarında birincil danışma kaynağıdır. CINAHL Complete kendi alanında dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır. CINAHL’da 1400’den fazla tam metin derginin yanı sıra; yazar bağlantıları, kanıta dayalı bakım dokümanları, hızlı dersler ve arama teknikleri, araştırma araçları, aranabilir referanslar da yer almaktadır..

Erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm

  1. Sage

Özellikle Sosyal Bilimler alanında güçlü olmak üzere 1023 tam metin e-dergi içeren Sage Premier, özellikle son dönemlerde Tıp, Teknik Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarında da içeriğini genişleterek multi-disipliner kapsamını zenginleştirmektedir.

Erişim linki: http://journals.sagepub.com/

  1. APA PsycARTİCLE

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan 1894 yılından günümüze kadar 110’un üzerinde tam metin, hakemli derginin 194.000'den fazla makalesini içermektedir. Davranış bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

Erişim linki: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/PsycARTICLES_icerik_listesi%20(1).xls

  1. JSTOR

Geçen yıllarda sadece 10 paketine erişim sağlanan JSTOR Arşiv Koleksiyonlarına 01.01.2018 tarihinden itibaren EKAL ile yaptıkları anlaşma gereğince 2020 yılına kadar bütün paketlerine erişim sağlanacaktır. JSTOR, 4000’den fazla dergisiyle özellikle sosyal bilimler alanında tam bir  multi-disipliner veritabanıdır.  

Erişim linki: www.jstor.org

  1. ProQuest Dissertations & Theses

Son sınıf öğrencilerinin hazırlamayı düşündükleri tez konularını, daha önce yazılıp yazılmadığını sorgulayabildikleri Proquest Dissertations & Theses veritabanı, 4.000.000'dan fazla tez içermektedir. Bu özelliğiyle dünyanın en kapsamlı tez veritabanıdır.

Erişim linki: https://search.proquest.com/pqdtglobal/index?accountid=17212

      6. Nature

Nature Journals All: 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir. Yaşam bilimleri, Fizik bilimleri ve klinik bilimlr alanlarında isminde "Nature" kelimesi geçen butün dergileri içirmektedir. Toplam 46 dergiden oluşmaktadır.                Palgrave MacMillan Journals: İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, felsefe ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır.                                                       Academic Journals: İsminde Nature kelmesi geçmeyen klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergiden oluşmaktadır.

Erişim linki: https://www.nature.com/